HeadlinesState

St Anthony’s shines in both science and commerce

Shillong, July 30: St Anthony’s Higher Secondary School secured maximum positions in both Science (top 7) and Commerce streams (top 8) 2021 results of which were declared on Friday by MBoSE.

Top ten in commerce  

  1. Debraj Nag (E,Ec,Bs,Ac,En,M) 472*

Laban Bengalee Boys’ Hr. Sec. School, Shillong

  1. Sanjana Singhania (E,Ec,Bs,Ac,En,M) 465*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

3. Roshan Tiwari (E,Ae,En,Bs,Ac,Ec) 459*

Adventist Higher Secondary School, Thadlaskein

4.  Gaurav Paul (E,En,Ec,Bs,Ac) 458*

Nongthymmai Nepali Hr. Sec. School. Shillong

 Sweety Paul (E,M,Bs,Ac,En,Ec) 458*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

5.Vidhita Chettri (E,IP,Bs,Ac,En,Ec) 455*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

6. Arifful Sheikh (E,Ec,Bs,IP,En,Ac) 453*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

Raj Deb (H,En,Bs,Ac) 453*

Umshyrpi College, Shillong

7. Aman Rai (E,CS,Ec,Bs,Ac) 452*

Nongthymmai Nepali Hr. Sec. School, Shillong

8. Avneet Kaur Tedwal (Ec,Bs,Ac,En) 451*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

Elfie Wanniang (E,K,En,Bs,Ac,Ec) 451*

Anderson Higher Secondary School, Upper New Nongstoin

  1. Nathaniel Elizer Nongkynrih (Ec,M,Ac,En,Bs) 450*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

Hame Datei Skhem Lawai (E,Ae,Ec,Bs,Ac,M) 450*

St. Edmund’s Higher Secondary School, Shillong

10. Ekta Sharma (E,Ec,Bs,Ac,En) 449*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

Gayatri Sapkota (IP,Bs,Ac,En,Ec) 449*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

Top ten in Science  

  1. Rachoita Das (E,CS,Ph,Ch,M,Ae) 477*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

  1. Akash Paul (E,Bio,Ph,Ch,M,Ae) 471*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

  1. Luigi Dalian Pasweth (E,M,Ph,Ch,Bio,Ae) 470*

North Liberty Higher Secondary School, Mookyrdoop-Jowai

  1. Abhinav Dey (E,CS,Ph,Ch,M,Ae) 469*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

  1. Rahul Paul (CS,Ph,Ch,M) 466*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

  1. Dimarkithmu Gayang (E,Bio,Ph,Ch,M,K) 465*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

  1. Pratik Das (E,CS,Ph,Ch,M,Ae) 464*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

Bamedari Palei (E,M,Ph,Ch,Bio,K) 464*

St. Edmund’s Higher Secondary School, Shillong

  1. Saurav Modak (E,M,Ph,Ch,Bio) 462*

Don Bosco College (Hr. Sec. Section), Tura

  1. Shouvik Ghosh (E,CS,Ph,Ch,M,Ae) 461*

St. Anthony’s Higher Secondary School, Shillong

  1. Vakkalagadda Drishti Rao (E,CS,Ph,Ch,Ae,M) 458*

St. Edmund’s Higher Secondary School, Shillong

Related Articles

Back to top button